Balıkesir kırsal kesim bölgesinde yol sorunu çözülüyorfeatured


İçişleri Bakanlığı tarafından kırsal kesim alt yapı çalışmaları kapsamında açılan Balıkesir Köyü Kırsal Kesim Arsaları Asfalt Yol Projesi’ni Salih Köroğlu LTD. kazandı.

Projeye, İçişleri Bakanlığı adına İçişleri Bakanı Dursun Oğuz İskan Müsteşari Kemal Yılmaz ve Sosyal Konut Birimi Müdürü Ercan Beşerler, Salih Köroğlu Ltd. adına ise Gökay Köroğlu imza koydu.

2011 yılında 2 etap şeklinde dağıtılan Balıkesir köyü kırsal kesim arsalarının yaklaşık 12 yıl sonra tüm altyapıları tamamlanan, 40 konutun da içerisinde bulunduğu kırsal kesim arsalarındaki en büyük sorunlarından biri olan yol sorunu da çözümlenmiş oldu.

İhale bedeli 5 milyon TL

5 milyon TL’lik yol ihalesini kazanan firma Salih Köroğlu LTD ile imzalanan projenin 1 ay sonra tamamlanması hedefleniyor.

Balıkesir kırsal kesim bölgesinde konutlarını yapmış olan hak sahipleri, 12 yıl sonra, hem altyapılarının tamamlanmış olması hem de konutlarının tapularını alabilme mutluluğunu yaşayacaklar.

Bu ihalenin sonrasında alt yapısı tamamlanmamış farklı farklı bölgelerdeki kırsal kesim arsalarının alt yapı ihaleleri tek tek tamamlama arzusunda olduklarını dile getiren Sosyal Konut Müdürlüğü Konut Edindirme Birimi, hedefin, 2024 yılı içerisinde alt yapı eksikliği bulunan ve özellikle üzerlerinde konut yapılmış kırsal kesim bölgelerindeki arsalardaki alt yapıların yüzde yetmişinin tamamlanması yönünde olduğu açıklandı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Balıkesir kırsal kesim bölgesinde yol sorunu çözülüyor

Yorumlar kapalı.