Başkası koymuş olabilir!featuredSedef BOŞNAK

Lefkoşa’da polis aracına kasıtlı çarpıp hasara uğratan Alper Baran Tutucu’nun Tatlısu’daki evinde uyuşturucu madde içeren MDMA türü hap bulundu.

“Uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan Gazimağusa’da Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzuruna çıkarılarak, işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere KKTC vatandaşı bir kefilin lehine imza ettiği 50 bin TL’lik kefalet senedi ışığında serbest kaldı.

Karar öncesi söz alan genç zanlı, mahkemede ilginç bir şekilde kendini savundu ve “Hapın, evime neden ve ne zaman bırakıldığını bilmiyorum. Aylar önce başkaları tarafından konulup unutulmuş da olabilir. Param yok! Nakdi teminatı ödeyemem. Bir hap için, ülkemi ve ailemi terk etmem. Davamda hazır olacağım” diyerek serbest bırakılmayı talep etti.

 

Sıra yargıda

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayşe Kaymak, Narkotik Şube’de görevli polis memuru Cüneyt Arkın’ı meseleyle ilgili olguları aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.

Arkın, kasti hasar suçundan Lefkoşa’da teminata bağlanan zanlının, Tatlısu’daki evinde arama yapıldığını ve bahse konu ikametgahta 1 adet MDMA türü uyuşturucu hap ele geçirdiklerini söyledi.

Cüneyt Arkın, zanlının kendisine sunulan yazılı dava tebliğini kabul etmediğine vurgu yaparak, KKTC vatandaşı olan zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını söyledi ve mahkemeden zanlı aleyhine uygun teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve zanlının beyanlarını değerlendiren yargıç, yurt dışına çıkışını yasakladığı zanlıyı KKTC vatandaşı bir kefilin lehine imza ettiği 50 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bıraktı.

Yargıç ayrıca, zanlının, haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek, ispat-ı vücut etmesini istedi. Teminat şartlarını yerine getiren zanlı serbest kaldı.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Başkası koymuş olabilir!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir