Bakan Ataoğlu, Ankara’da Ersoy ile bir araya geldifeatured


Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ankara’da bir araya geldi.

KKTC Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu ile Başbakan Yardımıcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç’un da hazır bulunduğu görüşmede, alternatif turizm aktivitelerinin geliştirilmesi, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve yeni marka destinasyonlarının yaratılması gibi konular ele alındı.

Ataoğlu: “Amacımız ortak; KKTC turizminin hak ettiği değere kavuşması”

Ataoğlu, Ersoy ile gerçekleştirdiği görüşme ile ilgili yaptığı açıklamasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda olduğu gibi, turizmde de KKTC’nin kayıtsız şartsız yanında olduğunun altını çizerek, “Amacımız ortak. Bütün çabamız KKTC Turizminin hak ettiği değere kavuşmasıdır” dedi.

Ersoy: “KKTC’nin turizmden hak ettiği payı alması ortak arzumuzdur”

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy görüşmeye yönelik olarak yaptığı açıklamasında, “Turizmde KKTC’nin hak ettiği payı alarak kültürel mirasının dünyaya tanıtılması ortak arzumuzdur” ifadelerini kullanarak, “Ülkelerimiz arasında bu husustaki iş birliklerine yönelik değerlendirmelerde bulunduğumuz nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bakan Ataoğlu, Ankara’da Ersoy ile bir araya geldi

Yorumlar kapalı.