Bahçeciler serbest bırakıldıfeatured
2016 yılında eş zamanlı kundaklama olaylarının “azmettiricisi” olmakla suçlanan ve davası Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilen Enver Bahçeciler’in aleyhindeki iki davaya takipsizlik dosyalandı.

Emine Uysal ÇALUDA

Lefkoşa’da 19 Şubat 2016 yılında meydana gelen eş zamanlı üç kundaklama olayının “azmettiricisi” olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan ve davası Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilen ve avukatlarının aracılığı ile suçlamaları kabul etmeyeceğini beyan eden Enver Bahçeciler’in aleyhindeki iki davaya takipsizlik kararı çıktı.

İki yıldır yargılanmayı bekleyen Enver Bahçeciler’in davasında KKTC Başsavcılığının en önemli tanıklarından birinin yurtdışına çıkış yapmış olması nedeniyle, aleyhindeki davaya takipsizlik dosyalandı.

King Autos’taki kundaklama olayıyla ilgili davaya takipsizlik dosyalanmasının ardından, Özmerhan Group ve Opel Plaza’da eş zamanlı gerçekleşen kundaklama davaları ise bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşüldü.

Her üç kundaklama olayında da savcılığın aynı tanığı dinledi. Bahçeciler serbest bırakılırken, aleyhindeki iki davaya daha takipsizlik dosyalandı.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Bahçeciler serbest bırakıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir