Bahçeciler bugün cezaevinden çıkabilirfeatured
King Autos, Özmerhan Group ve Opel Plaza’nın 2016 yılında eş zamanlı kundaklanması olayının “azmettiricisi” olmakla suçlanan ve davası Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilen Enver Bahçeciler’in aleyhindeki davaya takipsizlik dosyalandı

 Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa’da 19 Şubat 2016 yılında meydana gelen eş zamanlı üç kundaklama olayının “azmettiricisi” olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan ve davası Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilen ve avukatlarının aracılığı ile suçlamaları kabul etmeyeceğini beyan eden Enver Bahçeciler’in aleyhindeki davaya takipsizlik kararı çıktı.

İki yıldır yargılanmayı bekleyen Enver Bahçeciler’in davasında KKTC Başsavcılığının en önemli tanıklarından birinin yurtdışına çıkış yapmış olması nedeniyle, aleyhindeki davaya takipsizlik dosyalandı.

   King Autos’daki kundaklama olayıyla ilgili davaya takipsizlik dosyalanmasının ardından, Özmerhan Group ve Opel Plaza’da eş zamanlı gerçekleşen kundaklama davaları ise bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülecek.

Her üç kundaklama olayında da savcılığın aynı tanığı dinleteceğinden bugün bu iki davada da takipsizlik dosyalanması bekleniyor.

 

Adı geçen diğer kişiler mahkûm olmuştu

 

Hatırlanacağı üzere 2016 yılında üç işyerinin kundaklanması olayıyla ilgili tutuklanan 5 kişi, yargılanmıştı.

Adem Bağlars’la birlikte yakalanıp aynı suçlardan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Mahmut Selkar ve Evren Baysal 9 yıl, Eren Baysal ve Ozan Ögeyik 8 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Bahçeciler bugün cezaevinden çıkabilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir