Babasını dövdü, üvey annesini bıçakladıfeatured


Gazimağusa’da tartıştığı babasını yol ortasında darp ettiği sırada araya giren üvey annesini bıçakla yaralayan İ.G.G., mahkemeye çıkartıldı.

Sedef BOŞNAK 

Gazimağusa’da tartıştığı babasını yol ortasında elleri ve ayaklarıyla dövdüğü sırada araya giren üvey annesini bıçakla yaralayan İ.G.G., şikayet üzerine tutuklandı.

Yaralama, ciddi darp, kanunsuz bıçak taşıma ve itale-i lisan suçlarından methaldar olan İ.G.G., cezaevi talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne getirildi. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken İ.G.G, basın mensuplarına hitaben, “Güzel çıkan fotoğrafımı koyun” diye istekte bulundu.

Ağustos 2023’ten beridir babasına karşı işlediği iddia edilen benzer 6 davası bulunan genç zanlı, işlediği ciddi suçlardan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilecek.

Soruşturma bitti, sıra yargıda 

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı İzzet Erkanlılar huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Onur Gazinocu’yu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Onur Gazinocu, zanlının, 23 Haziran’da saat 23.30’da tartıştığı babası H.G.’ye küfür edip, adı edileni işletmekte olduğu Desdemona isimli işletmesinin önünde, umumi bir yerde, elleri ve ayaklarıyla vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini anlattı.

Onur Gazinocu, zanlının kavga esnasında araya giren üvey annesi A.G.’yi sağ el 2 ve 4’üncü parmağından, kanunsuz olarak tasarruf ettiği ağız uzunluğu 11 toplan uzunluğu 21 santim olan sivri uçlu meyve bıçağıyla yaraladığını anlattı.

Gazinocu, zanlının Ağustos 2023’ten beridir babasına karşı işlediği şiddet tehdidi, rahatsızlık, uygunsuz tavır ve hareket, kasti hasar ve mülke tecavüz gibi 6 dosyası bulunduğunu kaydetti.

Tanık polis, zanlı aleyhine başlattığı tahkikatını tamamladığını belirten tanık polis, mahkemeden  suça temayülü olan zanlıyı yeniden suç işleme ihtimaline karşı cezaevine göndermesini istedi.

Yargıç İzzet Erkanlılar, talebi uygun buldu ve zanlıyı her ne şart altında olursa olsun, 1 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

1
mutlu
Mutlu
6
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Babasını dövdü, üvey annesini bıçakladı

Yorumlar kapalı.