Babası İngiltere’de çok hasta!featured


Emine UYSAL

Hüseyin Tanık, “Yakalanacağımı bilerek yaptım. Üç yıldır davamın görüşülmesi için mücadele ettim ama sonuç alamadım. Cezaevine gidip, davalarımı bitirebilmek için yaptım. Tüm ailem İngiltere’de başka çare bırakmadılar” dedi.

“KKTC’den kanunsuz yollardan çıkış yapmak” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlı Hüseyin Tanık, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Doğa Tokay, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İbrahim Varol’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Varol, 2 Eylül 2016 tarihinde, saat 22.00 sıralarında Girne Turizm Limanı’nda, mahkeme emri gereği 2013 yılından bugüne yurt dışına çıkışı yasak olan Hüseyin Tanık’ın (E-33), Lady Su isimli gemide, gerekli muhaceret işlemi yaptırmadan KKTC’den kanunsuz yollardan çıkış yapmaya çalıştığı sırada tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

Soruşturmanın devam ettiğine işaret eden Varol, zanlının KKTC’den kanunsuz olarak çıkış yapmasında yardımcı olan biri olup, olmadığının araştıracağını söyledi. İbrahim Varol, zanlının tahkikat amaçlı iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Ahmet Katar, müvekkilinin üç yıldır yargılanmayı beklediğini ancak tüm girişimlere rağmen sonuç alamadığını anlattı.

Katar, “Babası İngiltere’de çok rahatsız. Davasının gündeme gelmesi ve teminat değişikliği için mahkemeye başvuru yaptık. 20 Eylül’e gün verildi. Mecburiyetten bu suçu işledi” dedi.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının tahkikat amaçlı iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Babası İngiltere’de çok hasta!

Yorumlar kapalı.