Azimli, hırslı ve kararlıfeatured2023 Miss Kuzey Kıbrıs üçüncüsü Nisa Doğan;

 

Nisa Doğan, hem başarılı bir öğrenci hem de yetenekleriyle dikkat çeken bir güzel…

Azimli, hırslı ve karalı bir genç kız olan Doğan, idealleri arasında başarılı bir kadın olmak yer alıyor.

Miss Kuzey Kıbrıs 2023 yılının 3. Güzeli Nisa Doğan, Dünya yarışmalarında Miss North Cyprus olarak yer almayı hedefliyor.

Doğan, ülkesini en iyi şekilde temsil edebileceği ve KKTC kültürünün tanıtılacağı etkinliklerde görev almak için her daim hazır olduğunu da vurguluyor.

 

“Ülkemi, en iyi şekilde

temsil etmek istiyorum”

 

Nisa Doğan, 29 Nisan 2005’de Hatay’da dünya’ya geldi.

Hatay’da başlayan hayat serüveni ise şimdilerde, annesi, abisi ve küçük kardeşiyle birlikte Kıbrıs’ta devam ediyor.

Henüz 19 yaşında olan Doğan, DAÜ Turizm Fakültesi öğrencisi.

Doğan, 2023’te Günkut Ajansın düzenlediği Miss Kuzey Kıbrıs üçüncüsü oldu.

KIBRIS’a konuşan Doğan, Miss Kuzey Kıbrıs olmanın onur ve gurur içerisinde olduğunu ifade ederek, Kuzey Kıbrıs’ın içinde sadece insanların yaşadığı, küçük bir adadan çok daha fazlası olduğunu kanıtlamak istediğini ve aldığı bu unvanla ülkesini en iyi şekilde temsil edeceğine inanç belirtti.

“En büyük destekçim annem”

 

Hem spor hem de okul alanında kendini geliştirmeye ve başarılı olmaya adamış olan genç güzel, birçok farklı meslekte çalıştığını ve bu mesleklerin hayatına tecrübeler kazandırdığını da kaydetti.

DAÜ’de Turizm Yönetimi okuyan Nisa Doğan, başarılı bir iş kandını olmanın idealleri arasında yer aldığını söyledi.

Nisa Doğan, hayatındaki en büyük destekçisinin annesi olduğunu da belirterek, “O’nu mutlu etmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya, en iyi olmaya çalışıyorum” dedi.

 

“Yeni yerler keşfetmeyi seviyorum”

 

Nisa Doğan hobilerini ve gelecek planlarını şöyle anlatıyor:

“Kendimi geliştirebilecek aktivitelerle yakından ilgileniyorum. Gezip yeni yerler keşfetmek de hobilerim arasında ilk sırada. Gördüğüm yerlerle ilgili bilgi edinmeyi notlar almayı seviyorum. Öğrenmeye her zaman açığım. Bu nedenle her konu hakkında fikir sahibi olmak, merak ettiklerimi öğrenmek için sürekli araştırırım.

Müzik dinleyip dans etmekte en büyük keyfim. Hayvan dostlarımızla yakından ilgilenmeyi çok seviyorum”.

Yeni eğitim sistemine adapte olmaya çalıştığını belirten Doğan, futbol oynamaya ve dans etmeye ara vermek zorunda kaldığını dile getirdi. İlk fırsatta da bu iki hobisine devam etmek istediğini söyledi.

 

Genç güzelden “adalet” çağrısı

 

2023 Miss Kuzey Kıbrıs Üçüncüsü olan Nisa Doğan, konuşmasında “Şampiyon Melekleri” ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızı da andı.

Tam bir yıl önce Türkiye’de meydana gelen “asrın felaketi”nin yıl dönümü dolayısıyla, bir daha böyle acıların yaşanmaması dileğinde bulunan Doğan, “şampiyon melekler takımı” için de adalet çağrısında bulundu.

 

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Azimli, hırslı ve kararlı

Yorumlar kapalı.