Atina’da 3’lü Enerji zirvesifeaturedPolitis gazetesi, zirve toplantısında, İsrail ile Güney Kıbrıs’ın “Münhasır Ekonomik Bölgesi” (MEB) içerisindeki doğalgazın, borularla Yunanistan’a, oradan da Avrupa’ya taşınması projesi “East Med Pipeline” projesinin görüşüleceğini yazdı.

Gazeteye göre, Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis dün yaptığı açıklamada, projenin henüz tekno-ekonomik inceleme aşamasında olduğunu ve şu anda hükümetler tarafından, projeyle ilgili herhangi bir karar alınamayacağını söyledi.

Lakkotripis, MEB’lerde bulunan mevcut miktarlarla herhangi bir planlama yapılamayacağını ancak gelecekte bulunacak yeni kaynaklar doğrultusunda, önceden hazırlıklı olmak gerektiğini vurguladı.

Atina’daki zirve toplantısında, “East Med Pipeline” projesi dışında, “Eurasia Inter Connector” projesinin de görüşüleceğini kaydeden Lakkotripis, kendisinin, İsrail Enerji Bakanı ile birlikte Ekim ayında ayrıca görüşeceğini sözlerine ekledi.

“Lloyd’s Register” Hidrokarbon Şirketi’nin danışmanı oldu

Öte yandan, Fileleftheros gazetesi de, “Lloyd’s Register” şirketinin, Hidrokarbon Şirketi’ne (EİK) “Münhasır Ekonomik Bölge” içerisindeki hidrokarbon yataklarından ticari istifadeyle ilgili konularda danışmanlık yapacağını yazdı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Atina’da 3’lü Enerji zirvesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir