Arıklı: Ülkemizin nüfusu bellidir, aşağı yukarı 411 binfeatured


Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, İstatistik Kurumu’nun verilerine güvendiğini belirterek, ülke nüfusunun aşağı yukarı 411 bin olduğunu söyledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Ada TV ekranlarında yayınlanan ‘Masada’ adlı programa katılarak, ülke nüfusuna ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Arıklı, dünyanın artık halkı evlere kapatarak nüfus sayımı yapmadığını savunarak, “Artık dünyada bu işler projeksiyonlarla yürütülüyor” dedi.

Ülkenin nüfusunun belli olduğunu söyleyen Arıklı, açıklamasının devamında ise şunları kaydetti:

“İstatistik Kurumu, ülkemizin nüfusunu 411 bin olarak açıkladı. 411 bin olmaz da 415 bin olur, 400 bin olur vs. ama nüfusumuz aşağı yukarı 411 bindir. İleri ülkeler projeksiyonlarla nüfuslarını belirliyor. Ancak bizim ülkemizde bunu kabul etmek istemeyen bir ideolojik kesim var. Onlara göre, KKTC’nin nüfusu 1 milyonlara dayandı. Hatta bazı akademisyenler bir dönem; ekmek sayısına, okul otobüslerinin sayısına bakarak kendilerine göre bir projeksiyon yapıyordu. Komik tabii bunlar… Ben İstatistik Kurumu’nun verdiği rakamlara güveniyorum.”

CUMHURBAŞKANI TATAR, MAYIS AYINDA NÜFUSUN 407 BİN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, geçtiğimiz yılın Kasım ayında resmi nüfusu 410 bin olarak açıklamıştı, Mayıs ayında yaptığı açıklamada ise resmi nüfusun 407 bin olduğunu belirtmişti.

 

Kaynak: Kıbrıs Postası

7
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Arıklı: Ülkemizin nüfusu bellidir, aşağı yukarı 411 bin

Yorumlar kapalı.