Arıklı: Geniş gövdeli uçak indi ama kalkamadı…featuredÖykü KENDİR

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, KIBRIS TV ekranlarında yayınlanan ve Haluk Yerli’nin hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Sabah’ adlı programa katılarak, yeni Ercan Havalimanı’na ilk kez 329 yolcu kapasiteli Airbus A-350 geniş gövdeli uçağın inmesine dikkat çekti.

Bakan Arıklı, “İlk önce Salı günü Meclise dönelim. Sevgili Salahi Şahiner, kürsüden Ercan Havalimanı’nı yerden yere vurdu. Alaycı bir tavırla ‘hani geniş gövdeli uçaklar inecekti?’ diye sordu. ‘Yarın iniyor geliyor musun’ dedim, meğer nazar değdirmişim… 300 küsur yolcuyla geldi, biz de bir tören yaptık. Çünkü bizim için çok çok önemli. Özellikle bilet fiyatları açısından çok önemli” dedi.

Arıklı, bir kaza yaşandığını ifade ederek, “Uçak geldi, İstanbul Handling personeli kaza yaptı. Uçağın kapısına çarptı, kapı eğildi. Maalesef uçak geri gidemedi… İndi ama kalkamadı…” açıklamasını yaptı.

Arıklı, toplumun bir kesiminin ‘sadist’, diğer kesimin ise ‘mazoşist’ olduğunu öne sürerek, şöyle devam etti:

“Devlete hakaret etmekten zevk alıyorlar, sosyal medya da bu işin tam aracı… Bir kaza olmuş sonuçta bizimle bir alakası yok. Kapı açılırken araçla değmiş ve kapak eğilmiş. Havacılıkta büyük bir şey. Uçak kalkmadı.”

Bakan Arıklı, yolcuların başka uçaklara dağıtıldığını ve İstanbul’dan yeni bir uçak daha geldiğini de aktardı.

2
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Arıklı: Geniş gövdeli uçak indi ama kalkamadı…

Yorumlar kapalı.