Arıcılar Birliği: Sentetik ilaca karşıyızfeaturedArıcılar Birliği son günlerde tartışma konusu olan çam kese böceği ilaçlama konusu ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çam kese böceğiyle mücadele noktasında birlik olarak endişelerimizi dile getirdik. İlaçlama yöntemi ile ilgili pek çok yorum ve görüşler ortaya çıkmıştır. Hatta konu Meclis kürsüsünde de  tartışılmaktadır.  Bir süre önce Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği’nin, Tarım Bakanı ile yaptığı görüşmede ilaçlamayla ilgili endişelerimizi dile getirmiş ve mücadelenin sentetik (kimyasal) ilaçlarla yapılması halinde arıların ve doğadaki tüm böceklerin telef olacağı konusunda Sayın Bakanla hem fikir olmuştuk. Bundan dolayıdır ki birliğimiz, havadan sentetik ilaçla yapılacak mücadeleye kesinlikle karşı çıkmaktadır.”

Birlikten yapılan açıklamada, “Birliğimizin, Sayın Tarım Bakanından beklentisi, bize söz verdiği gibi çam kese böceğiyle mücadeleyi sentetik (kimyasal) ilaçlarla yapmamasıdır. Kimyasal  ilaçlama konusundaki tavrımız  net ve kesindir” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Arıcılar Birliği: Sentetik ilaca karşıyız

Yorumlar kapalı.