Arda Erkan anıldıfeaturedBaşbakan Hüseyin Özgürgün ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun katkılarıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde, ilk olarak Gaziveren’deki Afrodit Sitesi’nde paddle board gösterileri gerçekleştirildi. 

Arda Erkan’ın babası Mustafa Erkan Etkinlikle ilgili olarak yaptığı konuşmada etkinliği oğluları Arda’nın anısına düzenlediklerini ayrıca diğer amaçlarının da gençlere madde bağımlılığıyla ilgili farkındalık kazandırmak olduğunu belirtti.

Erkan sözlerinin devamında uyuşturucuyla mücadele konusunun daha geniş kitlelere yayılması gerektiğine dikkat çekerek, gençlerin bu konuda son derece duyarlı, dikkatli ve temkinli olması gerektiğinin altını çizdi. Ve gençlerin enerjilerini bu ve benzeri spor dallarına harcaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Anne Gülseren Erkan da konuşmasında, gençlerin Arda’nın yaşadığı olaydan ders çıkarması gerektiğini, oğlunun denizi çok sevdiğini ve bu tür etkinliklerin onun hayali olduğunu söyledi.  

Daha sonra ise Afrodit Sitesi Genel Müdürü Cihan Erdoğan organizasyon komitesi adına bir konuşma yaptı.

Erdoğan, hedeflerinin Arda’nın adını yaşatırken, gençlerin deniz sporlarına ilgi duymasını sağlamak ve bu konuda bir farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

Etkinlik, Yedidalga Plajı’nda kite surf gösterilerinin ardından Afrodit Sahil Sitesi’nde düzenlenen ödül töreni ile tamamlandı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Arda Erkan anıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir