Şaraplar tadıldı, oyunlar oynandıfeatured


Emine DAVUT YİTMEN

Limasol Şarap Festivali geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ziyaretçi akınına uğradı. Bu yıl 55’incisi düzenlenen festivale katılan ziyaretçiler, hem değişik şarapları hem de üzümden üretilen sucukları tatma fırsatı elde etti.

Girişin ücretli olduğu festivalde ziyaretçiler biletleri karışlığında bedava bir şişe şarap alma hakkı kazanırken, standlardan da diledikleri kadar şarap tadabildi. 25 Ağustos’ta başlayan festival, dün akşam sona erdi.

Festival boyunca dans gösterileri, konserler düzenlenirken, ziyaretçiler de hem eğlendi hem de yerel mutfağa ait değişik lezzetleri yakından tanıdı.

İlgi yoğundu

Limasol Belediyesi Parkı’nda yer alan festivale ilginin yoğun olduğu gözlemlenirken, Kıbrıslı Türkler de festivale katılan ziyaretçiler arasındaydı.

Festivalin girişinde, festivalin sembolü olan heykel yerini alırken, dev posterler de asıldı. Festival çerçevesinde turistlere yerel halk ezgileri eşliğinde dans figürleri gösterilerek, oyunlara katılmaları sağlandı.

Şaraplar, sucuklar, hediyelik eşyalar satıldı

Festival boyunca, şarap üreticilerinin farklı şarapları doğrudan ziyaretçilerle buluştu. Şarap dışında, sucuk, kurutulmuş meyveler, elma şekerleri, hediyelik eşyalar gibi pek çok ürünün de satışı yapıldı.

Festivale katılanlar, özel bir stantta günün anısına dair fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Şaraplar tadıldı, oyunlar oynandı

Yorumlar kapalı.