Aranan iki kişi yakalanamadıfeatured
Polis tarafından şüpheli görülen ve tasarrufunda 26 gram uyuşturucu bulunan Ahmet Deniz teminatla serbest bırakıldı

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Uyuşturucu suçundan aranan ve aracında 26 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakalanan Ahmet Deniz yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ahmet Deniz, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 7.11.2023 tarihinde, saat 19.15’te, zanlı Ahmet Deniz’in, Demirhan’da, kullanımındaki araçta, Cürümleri Önleme Şubesi ekibince tespit edildiğini belirtti.

Özder, zanlının aracında yapılan aramada, 26 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Özder, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 200 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücut şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

1
mutlu
Mutlu
3
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Aranan iki kişi yakalanamadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir