Aracından 9 paket uyuşturucu çıktı



featured


Lefkoşa’da aracında 6 gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve sarma sigara bulunan M.A.H.I.(K-22) tutuklandı

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa’da aracında yaklaşık 6 gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve sarma sigara bulunan M.A.H.I.(K-22) tutuklandı.

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre, Lefkoşa’da dün sabaha karşı saat 01.30’da trafik ekipleri tarafından yapılan kontrollerde M.A.H.I.’nın (K-22) şüpheli hareketleri sonucu aracında ve üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 6 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu ve içerisinde tütünle karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir sarma sigara tespit edildi.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Cansu Lefkonuklu, tanık olarak polis memuru Süleyman Talu’yu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Talu, zanlının 15 Nisan 2024 tarihinde saat 01.30 sıralarında Lefkoşa’da trafik ekipleri tarafından tespit edildiğini ve aracında yapılan aramada ön yolcu koltuğunun üzerinde bulunan bel çantasında 9 ayrı foil kağıda sarılı yaklaşık 6 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile arka koltukta içerisinde uyuşturucu bulunan bir adet sarma sigara, foil kağıdı, bin 120 TL nakit para bulunarak emare alındığını kaydetti.

Talu, zanlının suçüstü tutuklandığını ve aracı ile cep telefonunun emare olarak alındığını söyledi. Talu, ele geçirilen uyuşturucu maddenin analize gönderileceğini, alınacak ifadeler olduğunu belirtip, aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.
Mahkeme talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
10
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
2
_a_rm_
Şaşırmış
Aracından 9 paket uyuşturucu çıktı

Yorumlar kapalı.