Antrenörlerin eğitimi sürüyorfeatured


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Kuzey Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği iş birliğinde düzenlenen Mahmut Özçınar Antrenör Gelişim Semineri Gazimağusa Salamis Bay Resort Conti Hotel’de devam ediyor.

Mahmut Özçınar Antrenör Gelişim Semineri’nde gerçekleştirilen oturumlarda birbirinden değerli uzmanlar sunumlarıyla antrenörlere bilgi aktarıyorlar.

 

Seminerde farklı konular tartışılıyor

Seminerde ilk gün gerçekleştirilen oturumlarda; Yrd. Doç. Dr. Mustafa Behlül, Alt Yapılarda Futbola Yönelik Kuvvetin Önemi, Uz. Öğretim Görevlisi Simay Kanan, Kadın Futbol Antrenörlüğünün Gelişimi, Uz. Psikolog Öğretim Görevlisi Cansın İskender Antrenörün Futbolcu Üzerindeki Psikolojisi, Kaleci Antrenörü ve Eğitmen İlker Avcıbay, Kalecilerin Fiziksel Performans Gelişimleri, Sporcu Diyetisyeni Eliz Konat, Futbolcuların Beslenme Periyotları, YDÜ S.B.F. Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Nazım Burgul, Antrenörün Yönetim Becerileri ve son olarak da UEFA A Lisans Antrenör Mert Nobre, Futbolda Antrenörün Çalışma Metotları konularında sunumlar yaptılar.

 

Şampiyon hocalar konuştu

Seminerin devamında Yrd. Doç. Dr. Mustafa Behlül, Genel Kuvvet Çalışmaları, Hakem Hocası Deniz Ateş Bitnel, Yeni Hakem Kuralları ve KKTC’de VAR Sistemi konularındaki sunumlarından sonra Lig ve Kupa şampiyonu takımların teknik direktörleri söz aldı. Teknik Direktör Ali Oraloğlu (Mağusa Türk Gücü) ve Teknik Direktör Nazım Aktunç (Göçmenköy), Antrenör Mine Dayı (China Bazaar Gençlik Gücü Kadın Takımı) antrenrölere hitap etti. Devamında UEFA Tutor Teknik Direktör Eğitmeni Dr. Atila Yüce ve UEFA Pro Lisans Teknik Direktör Muhsin Ertuğral, Futbolun Dünü Bugünü hakkında konuştular. Seminer yarın de devam edecek.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Antrenörlerin eğitimi sürüyor

Yorumlar kapalı.