Almanya’da 4 bin 200 yıllık zombi mezarı!featured


Almanya’da yaklaşık 4 bin 200 yıllık olduğu belirtilen ve zombi mezarı olduğuna inanılan tarihi bir kalıntı bulundu. Bronz Çağı’na ait mezardaki kalıntıların 40 ila 60 yaşları arasında ölmüş bir erkeğe ait olduğu öğrenildi. Proje Yöneticisi Susanne Friederich, çalışmaya ilişkin yaptığı açıklamada, “O zamanlar ölülerin bazen mezarlarından çıkmaya çalıştığına inanılıyordu.” ifadelerini kullandı.

Almanya’daki Saksonya-Anhalt eyaletindeki Oppin kasabasında yapılan kazılarda ilgi çekici bir tarihi kalıntı bulundu. Bronz Çağı’na ait olduğu düşünülen 4 bin 200 yıllık kalıntıların, 40 ila 60 yaşları arasında ölmüş bir erkeğe ait olduğuna inanılıyor.

 

CESEDİN ÜZERİNDEKİ TAŞIN SIRRI

Cesedin alt kısmının üzerinde büyük bir taş blok bırakıldığı görüldü.

Araştırmacılar bunun “ölülerin dirilmesini önlemek için” yerleştirildiğini söylüyor. Kazının Proje Yöneticisi Susanne Friederich, o dönemde ölülerin mezarlarından çıkmaya çalıştığına inanıldığını anlattı.

 

4 bin 200 yıllık zombi mezarındaki cesedin üzerine bırakılan taşın sırrı: “Mezardan çıkmaya çalışıyor” - 1

 

İTALYA’DA BULUNAN MEZAR

İtalya’da 2018 yılında bulunan ve 50’den fazla bebek ile çocuğun gömüldüğü bin 500 yıllık bir mezarlık bulunmuştu.

MS 450’de yaşanan sıtma salgınında ölen çocukların gömüldüğü düşünülen mezarlıktaki en büyük kişi olan 10 yaşındaki çocuğun ağzına taş yerleştirildiği tespit edilmişti.

Arizona Üniversitesi’nden antropolog Dr. David Soren konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ölülerin ruhlarını kendi çıkarları için kullanabilecek (cadılar gibi) gizemli güçlere ve hortlaklara karşı büyük bir korku vardı.” demişti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Almanya’da 4 bin 200 yıllık zombi mezarı!

Yorumlar kapalı.