Allahverdi Kılıç anıldıfeatured


Allahverdi Kılıç’ın şehit olduğu nöbet kulübesinin önünde düzenlenen törende Gazimağusa Kaymakamı Dürdane Acı, KTBK Komutanlığı adına 61. Piyade Alay Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Sezgin Erdinç, GKK adına 4. Piyade Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Akın Örsdemir, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, siyasi parti, dernek, vakıf kurum ve kuruluş temsilcileri çelenk koydu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden tören, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Ertan Ersan ile 4. Piyade Alay Komutanlığı’ndan  İkmal Yüzbaşı Kıvanç Tutanak’ın konuşmasıyla sona erdi.

Ersan, İngiliz üs yetkililerini bir kez daha protesto etti

Ertan Ersan, Allahverdi Kılıç’ın 20 yıl önce vatan topraklarını korurken alçakça arkadan vurularak şehit edildiğini, Burhan Cihangir’in de ağır yaralandığını kaydetti.

Ersan, Kıbrıs Rum askerlerinin ellerini kollarını sallayarak İngiliz üs bölgesinden geçip Allahverdi Kılıç’ı şehit ettikten sonra yine aynı bölgeden geri gittiklerini vurgulayarak, gerekli önlemleri almadıkları için İngiliz üs yetkililerini bir kez daha protesto ettiklerini söyledi.

Devletten, bayraktan ve bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceklerini vurgulayan Ersan, 1974 öncesi günlere dönmek istemediklerini kaydetti.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Allahverdi Kılıç anıldı

Yorumlar kapalı.