Ali Koç, Jose Mourinho’nun maliyetini açıkladıfeatured


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Jose Mourinho ve ekibinin maliyetini duyurdu. Aziz Yıldırım’ın Mourinho’ya teklifinden 3 milyon euro daha az fiyata anlaştıklarını kaydeden Koç, ünlü çalıştırıcı ve ekibine 12 milyon euro ödeneceğini kaydetti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Teknik Direkötür Jose Mourinho’nun kendisinin ve tüm ekibinin maliyetinin 12 milyon euro olduğunu açıkladı.

Ali Koç, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Jose Mourinho’nun teknik direktörlüğe getirilme sürecini anlatan Ali Koç, “Mario Branco, Jose Mourinho’ya 100 sayfalık müthiş bir dosya hazırladı. Hayallerimizi, Fenerbahçe’yi ve Fenerbahçe’nin futbol operasyonlarını anlattık. Mourinho, bundan etkilendi. O zaman bizim herhangi bir hocayla anlaşma niyetimiz yoktu. Sadece piyasa araştırması yapıyorduk. İsmail Hoca’nın liderliğinde şampiyonluğa gidiyorduk. Muhtemel bir değişiklik olması durumunda hazır olmak için bu görüşmeleri başlattık” ifadelerini kullandı.

Koç, şöyle devam etti: “Mourinho ile bizim dışımızda başka kulüpler de görüştü. Beşiktaş da temasa geçti. Aziz Yıldırım ve Sadettin Saran da görüştü. Ama biz, bunların hepsinden önce görüştük.”

Mourinho’nun maliyeti

Fenerbahçe başkan adayı Aziz Yıldırım’ın Mourinho’ya teklifinden 3 milyon euro daha az fiyata anlaştıklarını belirten Koç, Mourinho ve tüm ekibine 12 milyon euro verileceğini duyurdu.

Transfer açıklaması

Transfer süreci hakkında da konuşan Koç, “Transfer listemiz, oyuncular belli. Hatta bazı yöneticilerim, ‘Görüştüğümüz oyuncuları açıklayalım’ diyor. ‘Kesinlikle olmaz’ diyorum. 3-5 oy fazla alabilmek için bitmemiş transferi açıklamam. Görüşmeler şu an sürüyor” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ali Koç, Jose Mourinho’nun maliyetini açıkladı

Yorumlar kapalı.