Çalışanların cebi para gördüfeatured


Ayşe BULUT

İçinde bulunduğu borç batağı yüzünden belediye başkanı istifa eden ve iki aydır maaşlarını dahi alamayan Yenierenköy Belediyesi’nin 120 çalışanının yüzü dün biraz olsun güldü. Yaklaşık 2 hafta önce Yenierenköy Belediye Başkan vekilliğini üstlenen Mehmet Kadı’nın yoğun uğraşları sonucu, dün çalışanlara 1 aylık maaşları ve dört aylık da geriye dönük vergi kesintileri ödendi.

Aylar sonra ceplerine eksik de olsa biraz para giren çalışanlar, önceki gün kapısına kilit vurdukları belediyeye girerek işlerinin başına geçti.

Yenierenköy Belediye binasının önünde dün sabah gergin anlar yaşandı. Maaşlarını alamadıkları için belediye binası önünde toplanan 120 çalışana açıklama yapmaya çalışan Başkan Vekili Mehmet Kadı’ya sinirlenen bazı çalışanlar, üzerine yürümek istedi. Diğer çalışanların araya girmesiyle durum tatlıya bağlanırken, Kadı, 18 gün önce bu görevi devraldığını belirterek, çalışanların kendisine biraz daha zaman vermesini istedi. Saat 15.00 sıralarında da çalışanlara ödeme yapıldı.

Devletin verdiği katkı payının belediyenin borçlarına gittiğini ifade eden Kadı, İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile istişare içerisinde olduklarını ve Bakanlar Kurulu kararıyla belediyeye 360 bin TL yardım yapıldığını söyledi.

Kadı, 150 bin TL’lik bir rakamı da belediyenin kendi imkanlarıyla toparladığını kaydetti.

Belediyenin yaklaşık 7 milyon TL tahsil edemediği alacağı bulunduğunu belirten Kadı, vatandaşlara vergi borçlarını ve su paralarını ödemeleri yönünde çağrı yaparak, bölge halkının da yardımcı olmasını istedi.

Kadı, TC Büyükelçiliği Yardım Heyeti’nin belediyeye su sayaçları için 300 bin TL’lik bir yardımda bulunduğunu da dile getirerek İçişleri Bakanlığı’nın da 800 sayaç vereceğini sözlerine ekledi.

Kadı, 1800 sayacın ellerinde olduğunu belirterek bu sayaçlar sayesinde belediyeye ödenmeyen su paralarının ödeneceğini ve belediye kasasına para düşeceğini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Çalışanların cebi para gördü

Yorumlar kapalı.