Akıl almaz olay… İki kişiye palayla saldırdıfeaturedLefkoşa’da sakin M.K.’nin tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu palayla Murat Gören’in (E-31) başının arka kısmına vurarak 7 cm kesi oluşturduktan sonra, palayı İbrahim Casun’un (E-24) yüzüne fırlatarak, hem dişinin kırılmasına hem de sağ alt dudağında 4 cm yaraladı.

 Emine UYSAL ÇALUDA

Adı daha önce de pek çok suça karışan 47 yaşındaki M.K, dün öğle saatlerinde iki kişiye palayla saldırıp, dehşet saçtı.

Lefkoşa’da sakin M.K.’nin tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu palayla Murat Gören’in (E-31) başının arka kısmına vurarak 7 cm kesi oluşturduktan sonra, palayı İbrahim Casun’un (E-24) yüzüne fırlatarak, hem dişinin kırılmasına hem de sağ alt dudağında 4 cm kesi oluşturdu.

“Katle Teşebbüs”, “Vahim Zarar”, “Yaralama”, “Kasti Hasar”, “Tecavüzkar Alet Taşıma”, “Ciddi Darp” ve “Darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı M.K (E-47) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Jale Ergüden’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Şayan Ergülen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.

Palayla başının arkasına vurdu

Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, 07.02.2024 tarihinde saat 13.30’da Lefkoşa’da Surlariçi’nde bulunan umumi bir yer olan İstanbul Caddesi üzerinde, Lefkoşa’da sakin M.K.’nin tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu henüz tespit edilemeyen pala ile Lefkoşa’da sakin Murat Gören’in (E-31) başının arka kısmına vurarak 7 cm kesi oluşturmak sureti ile katle teşebbüs edip, yaralanmasına sebep olduğunu anlattı.

Palayı Casun’un yüzüne fırlattı

Polis memuru Emrah Turgal, zanlının konu palayı Lefkoşa’da sakin İbrahim Casun’un (E-24) yüzüne fırlatarak, dişinin kırılmasına sebebiyet verip, alt sağ dudağında 4 cm kesi oluşturmak sureti ile Vahim Zarar suçunu işlediğine vurgu yaptı.

Turgal, zanlının bu olayların akabinde Murat Gören’e ait Redmi 9 marka cep telefonunu yere atarak kırılmasına sebep olmak sureti ile Kasti Hasar suçunu işlediğine dikkat çekti.

Zanlının aynı tarihte Demirhan’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını söyleyen Turgal,  zanlının ikamet ettiği otel odası ve Surlariçi’nde bulunan adresinde mahkeme emri gereğince yapılan aramalarda kanunsuz herhangi birşeye rastlanmadığını anlattı.

Turgal, “Zanlının işlemiş olduğu suçlarla alakalı cezai sorumluluğunun olup olmadığına dair Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden doktor kontrolünden geçirilmesi gerekmektedir. Meselemizin tahkikatı henüz yeni başlamıştır. Meseleyle alakalı olarak aranan emare ve izlenmesi gereken kamera görüntüleri mevcuttur. Bu bağlamda tahkikatımızın salimen yürütülebilmesi için zanlının 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep ederim” ifadelerini kullandı.

Zanlı, tutukluluk talebine itiraz etmedi. Mahkeme, talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Akıl almaz olay… İki kişiye palayla saldırdı

Yorumlar kapalı.