Aileleri mahkemede gözyaşı döktüfeatured


Emine UYSAL

Gönyeli’de iki ayrı yerde operasyon gerçekleştirip, Ö.Ö. ve A.Y.’nin tasarrufunda iki buçuk gram, uyuşturucu maddeyi sattığı iddia edilen C.D.’nin tasarrufunda ise 18 gram bonzai ele geçiren narkotik polisinin soruşturması tamamlandı.

Genç zanlıların aileleri, “Evlatlarımızı bu beladan nasıl kurtaracağız” diyerek, mahkemede gözyaşı döktü.

“Uyuşturucu madde alma, verme, tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Ö.Ö. (E-26), A.Y. (K-21) ve C.D. (E-27), dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u dinletti.

Polis: Zanlılar davalarına cevap vermedi

Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, 27 Ağustos’ta zanlıların aleyhine başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirtti.

Zor, zanlı Ö.Ö. ve A.Y.’nin 2 gram 897 miligram uyuşturucu alma ve tasarrufu, zanlı C.D.’in ise 18 buçuk gram uyuşturucu tasarrufu ve iki gram 897 miligram ağırlığında uyuşturucu maddeyi vermek suçlarından aleyhine dava getirildiğini kaydetti.

Polis memuru Mustafa Zor, zanlılar Ö.Ö. ve A.Y.’nin Türkiye uyruklu olup, ülkemizde öğrenim gördüğünü, zanlı C.D.’nin ise KKTC vatandaşı olduğunu söyledi.

Zor, zanlıların kendilerine okunan yazılı dava tebliğlerine cevap vermediklerini belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlıların yurtdışına çıkışlarının yasaklanmasına, zanlı Ö.Ö.’nin 6 bin TL, A.Y.’nin üç bin TL nakdi teminat yatırmaları ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunmalarına emir verdi.

Yargıç Hüdaverdi, C.D’nin ise 10 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada 4 gün ispat-ı vücutta bulunmasına karar verdi.

İki zanlının teminat şartlarını yerine getirdi ancak şartları yerine getiremeyen C.D., hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Aileleri mahkemede gözyaşı döktü

Yorumlar kapalı.