Aile içi kavga kanlı bittifeaturedBaba ve büyük oğul, evin küçük oğlunu önce darp etti, ardından göğsünden bıçakladı

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde dün aile için şiddet olayı yaşandı. Bir sebeple tartışmaya başlayan baba ve iki oğlu arasında yaşanan kavgada, baba ve büyük oğlu, ciddi şekilde darp ettikleri evin küçük oğlunu göğsünden bıçakla yaraladı.

Olay sonrası göğsünden bıçaklanan küçük oğul kaldırıldığı hastanede gördüğü tedavinin ardından taburcu edilirken, baba ve ağabeyi tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, dün saat 11.15 sıralarında Küçük Kaymaklı’da aralarında yaşanan tartışma sonucu S.O. (E-47) ve O.O. (E-25), A.O.’yu (E-20) vücudunun muhtelif yerlerine vurarak darp etti ve tasarruflarında bulundurdukları bıçaklarla A.O.’yu göğüs kısmından yaraladı.

A.O. kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu olurken, S.O. ve O.O. tutuklanarak, dün öğleden sonra mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Jale Ergülen’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Mehmet Özyay, tanık olarak Polis memuru Mustafa Sekizler’i dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Sekizler, 10 Kasım 2023 tarihinde, saat 11.15’de Küçük Kaymaklı bölgesinde, kalmakta oldukları ikametgahın ön kısımda, aralarında yaşanan tartışma sonucu zanlıların bir taraf olup, eve gelmesini istemedikleri gerekçesiyle A.O.’nun vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiklerini, S.O.’nun bu esnada A.O.’un başına bıçakla vurduğunu, O.O.’un ise bıçakla A.O.’yu koltuk altından yaraladığını mahkemeye aktardı.

Sekizler, zanlıların olay yerinde yakalandığını, A.O.’nun kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından taburcu olduğunu belirtti.

Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Sekizler, zanlıların aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkemede söz alan baba S.O., oğlunun kendisine saldırdığını ve başını beton zemine vurduğunu anlattı.

Zanlı S.O. ise “Babamım bir kolu yok. Babama saldırınca onu kurtarmak için müdahale ettim. Yoksa babamı öldürecekti” ifadesini kullandı.

Mahkeme talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Aile içi kavga kanlı bitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir