ABD’nin İsrail’e ek yardımı yola çıktıfeaturedABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesinde İsrail’e destek amacıyla “ek yardımın” yola çıktığını söyledi. ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin de yaptığı açıklamada USS Gerald R. Ford uçak gemisi ile beraberindeki görev grubunun destek amacıyla İsrail’e gönderildiğini belirtti.

Açıklamada, Biden’ın ABD’nin İsrail’e yönelik tam desteğini yinelediği kaydedilerek, “Başkan ayrıca İsrail Savunma Kuvvetlerine ek yardımın şu anda İsrail’e doğru yola çıktığını ve önümüzdeki günlerde daha fazlasının da geleceğini iletti.” ifadesi paylaşıldı.

Biden’ın ayrıca, Netanyahu’ya ABD tarafının son 24 saatte gerçekleştirdiği yoğun diplomatik çalışmalar hakkında bilgi verdiği de aktarıldı.

ABD, İSRAİL’E UÇAK GEMİSİ GÖNDERİYOR

İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalar devam ederken, ABD İsrail’e destek amacıyla bölgeye uçak gemisi görev grubunu gönderiyor. ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden ile yapılan görüşmelerin ardından Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırılarına yanıt olarak Savunma Bakanlığı’nın bölgedeki duruşunu güçlendirmek için birkaç adım attığını duyurdu.

Austin, USS Gerald R. Ford uçak gemisi ile beraberindeki görev grubunun destek amacıyla İsrail’e gönderildiğini duyurarak, ABD Hava Kuvvetleri’ne ait F-35, F-15, F-16 ve A-10 savaş uçağı filolarının bölgede güçlendirilmesi yönünde de adımlar atıldığını aktardı.

ABD hükümetinin İsrail Savunma Kuvvetleri’ne (IDF) mühimmat da dahil olmak üzere ek ekipman ve kaynakları hızla sağlayacağını ifade eden Austin, “İlk güvenlik yardımı bugün hareket etmeye başlayacak ve önümüzdeki günlerde ulaşacak” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
ABD’nin İsrail’e ek yardımı yola çıktı

Yorumlar kapalı.