AB Suriyeli mültecilere fon sağlıyorfeatured


Avrupa Birliği, Türkiye’de bulunan Suriyeli mülteciler için bir fon hazırladı.  Bu fon kapsamında mültecilere kartlar dağıtılacak ve dağıtılan bu kartlar mültecilerin yemek, barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamada kullanılacak.  Bu yardım için ayrılan bütçe miktarı ise 348 milyon euro.

AB Komisyonu’nun İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden Sorumlu Üyesi Christos Stylianides perşembe günü Brüksel’de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.  Stylianides, bunu AB’nin en büyük insanı yardım programı olduğunu söyledi.

Kartlar ekim ayından itibaren dağıtılmaya başlayacak.  Ancak Stylianides, kartların içinde olacak miktar hakkında herhangi bir açıklamada bulunmazken, miktarın her ailenin ihitiyacına göre belirleneceğini söyledi.  Stylianides, eğitim giderleri için ailelere ek paraların da ödeneceğini belirtti.

Türkiye ile AB arasında Mart ayında imzalanan mülteci anlaşması gereği AB’nin Türkiye’de bulunan Suriyeli mülteciler için 3 milyar euro ödemesi gerekiyor.  Bu yardım projesi de o tutarın bir bölümünü oluşturmakta.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
AB Suriyeli mültecilere fon sağlıyor

Yorumlar kapalı.