8 zanlı teminatla serbest bırakıldıfeatured


Haspolat’ta 19 Mayıs’ta iki grup arasında çıkan kavgada 8 kişi tutuklandı

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Haspolat’ta 19 Mayıs’ta iki grup arasında çıkan kavgada 8 kişi tutuklandı.

“Kavga” , “Rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar H.Y., Ş.G., Ş.Y., S.A., U.Ç., F.İ., Z.K. ve E.K, dün

dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis çavuşu  Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 19 Mayıs 2024 tarihinde saat 21.40’da rinde Haspolat’ta umumi bir yer olan Kiraz Sokak üzerinde kız meselesi yüzünden çıkan tartışma neticesinde H.Y., Ş.G., Ş.Y., S.A. bir taraf; U.Ç, F.İ., Z.K.ve E.P. diğer tarafı oluşturup, kavga ettiklerini belirtti.

Ergüleç, zanlıların kavgada karşılıklı olarak birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine vurduklarını, yüksek sesle makul mazeretleri olmaksızın bağırıp çağırmak sureti ile rahatsızlık verdiklerini anlattı.

Ergüleç, olayın ardından tüm zanlıların tutuklandığını ve soruşturmanın tamamlandığını belirterek, yargılanınca değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, 8 zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15’er bin TL nakit teminat yatırmaları, KKTC vatandaşı ikişer kefilin 300 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
8 zanlı teminatla serbest bırakıldı

Yorumlar kapalı.