71 pırlanta ve 27 bin dolar çalmakla suçlanıyorfeatured


Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir kuyumcu dükkanı çalışanı tarafından soyuldu

 

Emine UYSAL ÇALUDA 

    Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir kuyumcu dükkanında çalışan V.Y. (E-34), Ekim ayı içerisinde, işyeri sahibine ait olan 71 adet pırlantayı, Lefkoşa’da faaliyet gösteren başka bir kuyumcu dükkanına 37 bin ABD doları karşılığında sattıktan sonra, 10 bin ABD dolarını işyeri sahibine teslim edip, geriye kalan 27 bin ABD dolarını çaldığı gerekçesiyle tutuklandı. 

   “Müstahdem tarafından sirkat”, “Gümrüksüz Mal Tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı V.Y. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

   Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada savcı Şayan Ergülen, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis memuru Soner Şaban’ı dinletti.         

   Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, 2023 yılı Ekim ayı içerisinde Lefkoşa’da sakin V.Y. çalışanı olduğu Mavi Sema isimli kuyucu dükkanının sahibi Lefkoşa’da sakin Hüseyin Levent Özkardeşler’e ait olan ve İstanbul’dan getirmiş olduğu 1.101 gr 14 ayar altın ve 71 adet pırlantayı gümrüksüz olarak tasarrufunda bulundurduktan sonra, işletmeciliğini Lefkoşa’da Karasu isimli kuyumculuğa  37 bin USD karşılığında satarak, 10.000 USD’yi Hüseyin Levent Özkardeşler’e verip 27.000 USD’yi tasarrufuna geçirmek suretiyle sirkat ettiğini kaydetti.
   Soner Şaban, olay polisin bilgisine 26.12.2023 tarihinde geldiğini ve zanlı V.Y.’nin 26.12.2023 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.
   Şaban, “Karasu isimli kuyumculukta 37 adet muhtelif çeşitlerde pırlantalar bulunarak emare olarak zapt edilmiştir. 27.12.2023 tarihlerinde mesele ile ilgili olarak birer gönüllü ifade vermiştir” dedi.

   Meseleye ilişkin tahkikatın yeni başladığını söyleyen Şaban, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirtip, zanlının aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti. 

   Mahkeme talebi onayladı. 

4
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
71 pırlanta ve 27 bin dolar çalmakla suçlanıyor

Yorumlar kapalı.