İlgi duyduğu kadının odasına gizli kamera yerleştirdifeaturedGazimağusa’da duygusal ilgi duyduğu kadının yatak odasına düzenek kurup, ses ve görüntü kaydı yapan M.T, aleyhine mahkemeden 1 gün tutukluluk emri temin edildi

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa’da duygusal ilgi duyduğu kadının yatak odasına düzenek kurup, ses ve görüntü kaydı yapan M.T, şikayet üzerine tutuklandı.
Polis yaptığı incelemede zanlıya ait USB’de çok dayıda görüntü tespit etti.
Ev açma ve özel hayatın gizliliğini ihlal suçlarından tutuklanan M.T, bu sabah, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Aysu Çakan Alakan huzuruna çıkartıldı ve aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri temin edildi.
Zanlıyı savunan Avukat Melih İlktuğ, müvekkili aleyhindeki suçlamaları reddetti ve mahkemede kendisinden talep ettikleri parayı vermediği için müvekkiline komplo kurduklarını ileri sürdü.
Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Löğmen Yücetürk’ü yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlının, 2023 yılının Temmuz ayında, Gazimağusa’da, duygusal ilgi duyduğu kadının, ev kiralamasına yardımcı olduktan sonra, kadının isteği üzerine çoğalttığı konu evin anahtarlarından birini gizlice alıp, konu eve izinsiz girip, yatak odasında bulunan dolap üzerine ses ve görüntü kaydı yapan düzenek kurduğunu söyledi.
Löğmen Yücetürk, zanlının kurduğu düzenek sonrası power bankı aktif hale getirdikten sonra kadının ve kadının ev arkadaşının bulunduğu çok sayıda görüntüyü temin ettiğini ifade etti.
Yücetürk, yapılan şikayet sonrası emare tespit ettiği USB’de yapılan ilk incelemede, çok sayıda görüntü tespit ettiğini anlattı ve henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.
Yargıç Aysu Çakan Alakan, suçun ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

3
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
3
_a_rm_
Şaşırmış
İlgi duyduğu kadının odasına gizli kamera yerleştirdi

Yorumlar kapalı.