4 suçlamayı da kabul ettifeaturedGüney Kıbrıs’tan sahte Fransız kimlik kartıyla KKTC’ye giriş yapıp, Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterken tespit edilip, tutuklanan Samu Mbonga David, bir yıl hapis cezası aldı

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Güney Kıbrıs’tan sahte Fransız kimlik kartıyla KKTC’ye giriş yapıp, Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterken tespit edilip, tutuklanan Samu Mbonga David, bir yıl hapis cezası aldı.

Başkan Füsun Cemaller,  Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme”, “Sahtekarlıkla Kayıt Temin Etmeye Teşebbüs Etmek” ve “Başkasının kimliğine bürünmez” suçlarıyla itham edilen sanık, tüm suçlamaları kabul etti.

Füsun Cemaller’in başkanlığında, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Tutku Candaş’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oybirliği ile aldığı kararı okuyan Candaş, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Yargıç Candaş, sanığın işlediği Resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme suçunun 10 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi ve yaygın suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Konu suçların kamuyu yakından ilgilendirdiğine ve devlet otoritesine karşı işlenen suçlardan olduğuna değinen Candaş, sanığın iki kez konu suçları işlemesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Candaş, sanığa oybirliği ile bir yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

 

3
mutlu
Mutlu
11
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
4 suçlamayı da kabul etti

Yorumlar kapalı.