3 aydır ev kiramı ödeyemiyorumfeatured
Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Bahargul Jorayeva’nın düşürdüğü cüzdanı bulup içerisinde bulunan 102 TL’yi çalan Abdülkadir Çalışkan tutuklandı.

Teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı mahkemenin emrettiği kefalet emrini yerine getirerek yargılanacağı güne kadar serbest kaldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayşe Kaymak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk’ü tanık olarak dinletti.

Tanık polis zanlının 30 Ağustos 2016 tarihinde saat 18.30’da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Arslan Market isimli işyerinin önündeki asfalt yol içerisinde Gazimağusa’da sakin Bahargul Jorayeva’nın aracın içerisinden indiği sırada yere düşürdüğü cüzdanı ve içerisindeki 2 adet 50 TL ve 2 adet 1 TL’yi çaldığını söyledi.

Polis memuru, zanlının cüzdanı alıp gittiğini ve daha sonra içerisindeki paraları alarak cüzdanı geri getirdiğini bildirdi.

Arslan Market’in kamera görüntülerinden zanlıyı tespit ettiklerini kaydeden tahkikat memuru, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini ve bu suçu 3 aydır ev kirasını ödeyemediği ve maddi durumunun kötü olması nedeniyle işlediğini söylediğini belirtti.

Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlı aleyhine yürütülen polis soruşturmasının tamamlandığına işaret ederken, mahkemeden KKTC vatandaşı, evli ve 3 çocuk babası olan zanlının uygun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı, “olay sırasında markete gidiyordum. Cüzdanı yerde gördüm. Aldım. İçinde 2 adet 50 TL vardı. Daha sonra geri vermek için markete gittiğimde polis ordaydı. 3 aydır ev kiramı ödeyemediğim için böyle bir hata yaptım. Çok pişmanım” dedi.

Yargıç Hazal Hacımulla zanlının KKTC vatandaşı 1 kefilin imza edeceği 5 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bırakılmasını emrederken zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el koyarak KKTC dışına çıkışına yasak getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
3 aydır ev kiramı ödeyemiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir