20. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde LBT’nin Tartüf24 oyunu sahnelendifeatured


 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin düzenlediği 20. Kıbrıs Tiyatro Festivali, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun yeni oyunu Tartüf24 ile devam etti.

17. yüzyılda Moliere tarafından yazılan, Nazım Hikmet tarafından kurgulanan oyun, Yaşar Ersoy’un yorumu ve yönetimiyle izleyici ile bu kez Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde buluştu.

Kıymet Karabiber, Özgür Oktay, Döndü Özata, Hatice Tezcan, Osman Ateş, Fuat Zorali, Kurtuluş Altaylı, Açelya Bükülmez, Asu Demircioğlu, Melek Erdil, Aytunç Şabanlı, Cem Aykut, Ekin Karaböcek ve Umut Ersoy’un rol aldığı oyun, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda sahnelendi.

Ersoy: “Nazım Hikmet’in ruhu bu akşam bizlerle beraberdi”
Salonu dolduran tiyatro severler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanan oyunu LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve bazı meclis üyeleri de izledi.

Oyun sonunda sahneye davet edilen yönetmen Yaşar Ersoy, konuşmasını büyük üstat olarak nitelendirdiği Nazım Hikmet’e ayırdı. 61 yıl önce Nazım Hikmet’i sonsuzluğa yolcu ettikleri günde oyunun sahnelendiğine dikkat çeken Ersoy, “Onun ruhu bu akşam bizlerle beraberdi. Nazım Hikmet’in idealleri, düşünceleri, amacı, sevdası ve kavgası bizlerle beraber yürümeye devam edecektir” dedi.

Festival devam ediyor
“Çıkın Işığa Buluşabilenler, Sevindirebilenler, Değişebilenler” sloganıyla perdelerini açan 20. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde Tartüf24 oyunu bu akşam (4 Haziran Salı) ikinci kez sahnelenecek. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda yer alacak ve saat 20.30’da başlayacak oyunun ardından festivalin bir sonraki temsili 8 Haziran Cumartesi günü Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun Uçan Bisiklet oyunu olacak.

Festival biletleri, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu gişesi ve biletinial.com’dan alınabiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
20. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde LBT’nin Tartüf24 oyunu sahnelendi

Yorumlar kapalı.