2 kişi daha aranıyorfeatured


Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) tarafından tespit edilen ve Narkotik ekiplerinin araştırması sonucu araçlarında ve atıl vaziyetteki araba lastiklerinin arasına sakladıkları 230 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan Ömer Ali Karakaya ve Erdoğan Karakaya aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Karakaya kardeşlerin tutukluluk süreleri dün 5 gün daha uzatılırken, polis meseleyle ilgili olarak 2 kişinin daha arandığını açıkladı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayşe Kaymak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık olarak dinletti.

Tanık polis, zanlılar aleyhine 31 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan kanunsuz uyuşturucu madde ithal, alma ve tasarrufu meselesi ile ilgili olarak 1 Eylül 2016 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarıldıklarını ve aleyhlerine 1 günlük tutukluluk emri alındığını söyledi.

Söz konusu uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin Devlet Kimya Laboratuarı’na, maddelerin sarılı olduğu poşetlerin de Polis Genel Müdürlüğü Foto Parmak İzleri Şubesi’ne gönderildiğini kaydeden polis memuru, mesele ile ilgili araştırmalarının devam ettiğini bildirdi.

Tahkikat memuru, zanlı 1 Ömer Ali Karakaya’nın gönüllü ifadesinde isimlerini verdiği 2 kişinin hâlâ aranmakta olduğuna değinirken, uyuşturucu maddelerin saklandığı bölgelerde kamera bulunup bulunmadığının araştırmasının yapılması gerektiğini dile getirdi.

Zanlılar aleyhine yürütülen polis soruşturmasının devam ettiğine dikkat çeken tanık polis, mahkemeden zanlıların 8’er gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla zanlıların 5’er gün daha poliste tutuklu kalmalarını emretti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
2 kişi daha aranıyor

Yorumlar kapalı.