14 yaşındaki çocuk yoğun bakımdan çıktıfeatured


Lefkoşa’da yolun karşısına geçmeye çalışan T.Ş adlı çocuğa çarpan sürücü teminatla serbest bırakıldı 

 

Emine UYSAL ÇALUDA 

   Lefkoşa’da 19 Ocak’ta yolun karşısına geçmeye çalışırken bir aracın çarptığı Tuğçe Şukuf adlı 14 yaşındaki çocuk hayati tehlikeyi atlattı ve yoğun bakımdan çıktı. 

   Çocuğa çarpan araç sürücüsü K.R (26) ise teminatla serbest bırakıldı. 

  Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen bu sabahki teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru İlham Akal, huzurda bulunan zanlı Kerem Rezzakioğlu’nun 19 Ocak 2024 tarihinde saat 09.45’te Lefkoşa’da Cemal Gürsel Caddesi boyunca FT 010 plakalı salon aracı batı istikametine doğru dikkatsiz bir şekilde kullandığı sırada yolun sağında bulunan Memo 1 isimli petrol istasyonu önüne geldiğinde, o esnada seyir istikametine göre yolun solundan sağına doğru yaya olarak yolu geçmeye çalışan Lefkoşa’da sakin T.Ş’ye (K-14) aracının ön kısmı ile çarptığını mahkemeye aktardı. 

   İlham Akal, kaza sonucu yaralanan yayanın kaldırılmış olduğu Lefkoşa Devlet Hastanesi acil serviste yapılan ilkyardım tedavisinden sonra beyin kanaması teşhisi ile yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını ve araç sürücüsünün suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti. 

   Akal, müştekinin hayati tehlikeyi atlattığını söyleyerek, zanlının ilerde davalarında hazır bulunmasını sağlamak için mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

   Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 30 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 300 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
14 yaşındaki çocuk yoğun bakımdan çıktı

Yorumlar kapalı.