14 bin 750 sterlini çalmakla yargılanacakfeatured


Emine UYSAL ÇALUDA

6 aylık süreçte 14 Dairenin kira bedeli olan 14 bin 750 STG parayı mal sahibi olan Adil Erdem Ersalahi’nin direktifi ile tasarrufuna geçirdikten sonra sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan Lefkoşa’da sakin G.Ç (K-35) teminatla serbest bırakıldı.

“Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan tutuklanan zanlı bu sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Fırat Uğuroğlu’nu dinletti.

Uğuroğlu, Kasım 2023 ile Nisan 2024 ayları arasında Lefkoşa’da Lefkoşa’da sakin zanlı G. Ç.’nin (K-35) Korkut Efendi Mahallesi üzerinde bulunan toplam 14 Dairenin kiraları olan toplam 14 bin 750 STG nakit parayı mal sahibi olan Adil Erdem Ersalahi’nin direktifi ile tasarrufuna geçirdikten sonra adı edilene bu tahsilatı vermeyerek müstahdem tarafından sirkat suçunu işlediğini kaydetti.

Uğuroğlu, Mesele ile ilgili olarak konu kiracılardan ödemeleri yaptıklarına dair ifadeler temin edilmiştir” dedi.

06.06.2024 tarihinde zanlı aleyhinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden Derdest Emri temin edilip, aranan şahıs olarak ilan edildiğini anlatan Uğuroğlu, 12.06.2024 tarihinde Ercan Havalimanından KKTC’ye giriş yaptığı esnada tespit edilerek tutuklandığını anımsattı.

Uğuroğlu, özel eğitim alan iki çocuk annesi olan zanlının, ileride görülecek davaları görülünceye değin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 50 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 300 biner TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

3
mutlu
Mutlu
13
alk_
Alkış
7
_zg_n
Üzgün
4
_a_rm_
Şaşırmış
14 bin 750 sterlini çalmakla yargılanacak

Yorumlar kapalı.