10 bin TL nakdi teminatla serbestfeatured


Sedef BOŞNAK

Geçitkale’deki Mustafa Bardak’a ait Bardak Yağ Fabrikası’nı kundaklamakla suçlanan Kaleburnulu Kağan Karabıyıklı aleyhine yürütülen geniş çaplı soruşturma bitti.

Zanlı Kağan Karabıyıklı, dün, işlediği iddia edilen “Kundaklama”, “Bina açma” ve “Kasti hasar” suçlarından ileride yargılanmak üzere 10 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayşe Kaymak, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda karakol amiri olarak görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu müfettiş Arif Konyalı’yı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis müfettişi Arif Konyalı, Bardak Yağ Fabrikası’nın 22-23 Ağustos 2016 ve 25-26 Ağustos 2016 tarihlerinde, iki ayrı defada kundaklandığını ve meseleyle ilgili olarak zanlıyı tutukladıklarını anımsattı.

Müfettiş, konu suçların, ağır ceza mahkemesinin gündeminde olan ciddi ve ağır suçlar olduğuna vurgu yaptıktan sonra, mahkemeden, zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Suçların ciddiyetine değinen yargıç Hazal Hacımulla, tüm hususları dikkate alıp değerlendirdikten sonra, zanlıyı 10 bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç Hacımulla ayrıca, davaları sonuçlanıncaya değin yurt dışına çıkmaktan men ettiği ve tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu zanlı lehine, KKTC vatandaşı bir kefilin de 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Yargıç, zanlının, teminat şartlarını yerine getirip serbest kalması halinde de, haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispatı-vücut etmesini istedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
10 bin TL nakdi teminatla serbest

Yorumlar kapalı.